Festiwal w Małopolsce

Rezerwacje przyjmujemy od 10 sierpnia br. pod adresem rezerwacja@festiwalliteraturydzieciecej.pl

!!UWAGA!! W tytule wiadomości prosimy o podanie nazwy miasta, a w treści nazwy wydarzenia, na które chcą się Państwo zapisać.

Aby dokonać rezerwacji indywidualnej niezbędne jest podanie następujących danych:

  • miasto, data oraz nazwa wydarzenia, na które chcą Państwo się zarejestrować,
  • imię, nazwisko oraz wiek dziecka/dzieci,
  • imię, nazwisko oraz numer telefonu opiekuna. (ze względu na międzypokoleniowy charakter wydarzenia przygotowaliśmy niespodzianki, napiszcie nam czy z dzieckiem przybędzie rodzic/ rodzice czy dziadkowie a może przyjdziecie całą rodziną.)

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej w Małopolsce to specjalna odsłona projektu. Zapraszamy Was w literacką podróż po jednym z najpiękniejszych regionów Polski. Wyruszymy szlakiem zamków, cudów natury i ośrodków tradycji. Miejsc, które łączą fascynującą przeszłość z teraźniejszością.

Przed Wami spotkania z literaturą w zaskakującej nowoczesnej formie. Interaktywne spotkania z literatami, warsztaty z artystami, happeningi, wystawy, gry i konkursy literackie.

Wszystkie atrakcje  skierowane są do dzieci głównie w kontekście rodziny, jako miejsca w którym wykształcane i utrwalane są nawyki czytelnicze. Wspólne, ciekawe  działania wokół książek mają wspierać rodziców i dziadków w tych rolach, wzmacniając więzi międzypokoleniowe i stanowiąc opozycję dla szybko postępujących zmian technologicznych i społecznych alienacji generacyjnych. Festiwal jest  sposobem na spędzenie czasu z książką i ze sobą nawzajem inspirująco, literacko i rodzinnie.

 

Zapoznaj się z REGULAMINEM uczestnictwa w MFLD 2020.

UWAGA! Informujemy, że podczas wydarzeń Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej będą wykonywane, a następnie upubliczniane i przetwarzane zdjęcia lub filmy, na których może zostać uchwycony wizerunek osób obecnych.
Biorąc udział w spotkaniu czy wydarzeniu organizowanym lub wspieranym przez Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej, uczestnicy oraz obserwatorzy wyrażają zgodę na upublicznianie i przetwarzanie wizerunków ich i ich dzieci na zdjęciach lub filmach wykonanych podczas wydarzeń w celach promocyjnych Festiwalu. (Dowiedz się więcej >>)

Zawsze dbamy o bezpieczeństwo twoich danych. Mamy dla ciebie kilka informacji z którymi chcemy żebyś zapoznał się przed zapisaniem się na wydarzenie (Dowiedz się więcej >>)

Józef Wilkoń od lat zaskakuje i zachwyca.

Od dzieciństwa związany z naturą – jak o sobie mówi - cechuje go miłość do wszystkiego „co skacze, biega i strzyże uszami”. To od zwierząt zaczęła się jego przygoda z rysunkiem, malarstwem i wreszcie z książką dla dzieci. Na początku lat 60-tych przeżywał fascynację taszyzmem. Doskonałe operowanie plamą barwną wyróżniało go spośród innych wybitnych ilustratorów a my właśnie motyw barwnych plam wykorzystamy podczas warsztatów. Józef Wilkoń wciąż eksperymentuje i do tego też będziemy zachęcać dzieci.

Jak sam mówi, "na świat trzeba umieć patrzeć", mieć otwarte oczy i głowę, by obudzić wyobraźnię. Na warsztatach z mistrzem, dzieci będą próbowały to właśnie zrobić. Otworzyć głowę na wszystko co niezwykłe, otworzyć serca na piękno i otworzyć oczy na otaczającą przyrodę. Bez otwartych oczu i serce trudno o zachwyt.

Współorganizator: Instytut Książki

Wiek: 6+

Miejsce: Zamek Królewski na Wawelu

UWAGA: Obowiązują zapisy na wydarzenie: rezerwacja@festiwalliteraturydzieciecej.pl Zapisy do 20.08.2020r. lub wyczerpania ilości miejsc!

Wiek: 6+

Miejsce: Zamek Królewski na Wawelu

UWAGA: Obowiązują zapisy na wydarzenie: rezerwacja@festiwalliteraturydzieciecej.pl Zapisy do 20.08.2020r. lub wyczerpania ilości miejsc!

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

Prowadzenie: Barbara Gawryluk

Wiek: 6+

Miejsce: Zamek Królewski na Wawelu

UWAGA: Obowiązują zapisy na wydarzenie: rezerwacja@festiwalliteraturydzieciecej.pl Zapisy do 20.08.2020r. lub wyczerpania ilości miejsc!

Ekspozycja dostępna dla zwiedzających do 05.09.2020 r.

Wiek: 3+

Miejsce: Planty Krakowskie przy Bunkrze Sztuki

Wystawa dostępna dla odwiedzających od 09.09.2020 do 20.09.2020

Wiek: 3+

Miejsce: Pracownia Arete; ul. Podzamcze 5

UWAGA! Obowiązują zapisy na wystawę: rezerwacja@festiwalliteraturydzieciecej.pl

Szczegóły Festiwalu
error

Obserwujcie nas i subskrubujcie nasze kanały :)

YouTube
YouTube
Instagram