Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu łączymy tradycję z otwartością na zmiany zachodzące w otaczającym świecie, umożliwiamy  rozwój człowieka – mieszkańca Srebrnego Miasta. Wartości, które są dla nas niezwykle istotne, to: popularyzacja idei czytania dzieciom od najmłodszych lat oraz bogata oferta dla dorosłych użytkowników Biblioteki.

Zapewniamy bezpłatny dostęp do klasyki literatury, nowości wydawniczych, zbiorów regionalnych, audiobooków, ebooków i własnych baz danych, takich jak Bibliografia Regionalna Powiatu Olkuskiego. Wydajemy pismo o tematyce regionalnej „Ilcusiana”. Udzielamy informacji o własnych zbiorach, zbiorach innych bibliotek oraz o działalności innych instytucji kultury. Organizujemy warsztaty i spotkania edukacyjne dla różnych grup wiekowych i o zróżnicowanej tematyce. Szkolimy seniorów z obsługi sprzętu komputerowego, uczymy programowania, czytania ze zrozumieniem, kreatywnego i twórczego rozwijania swoich pasji. Organizujemy spotkania autorskie z wybitnymi pisarzami. Dbamy o wysoki standard obsługi użytkowników, pracujemy w najnowszym oprogramowaniu bibliotecznym. Nieustannie się rozwijamy, dbamy o dostęp i znajomość najnowszych trendów edukacyjnych oraz poznawanie i wdrażanie nowinek technologicznych.

Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olkuszu odwiedzimy w ramach Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej w Małopolsce

Zdjęcia
Informacje o Miejscu
  • Miasto
  • Kategoria
  • Adres
    Francesco Nullo 29B, 32-300 Olkusz
  • Telefon
    32 643 06 19
error

Obserwujcie nas i subskrubujcie nasze kanały :)

YouTube
YouTube
Instagram