Czwartek
 • 23 lipca 2020 19:00 - 20:00
  OTWARCIE FESTIWALU z udziałem gościa specjalnego: Józefa Wilkonia

  Festiwal wystartujemy w czasie rejsu statkiem o wdzięcznej nazwie “Pirat”. Na pokład razem z ojcami i dziatkami wejdzie ambasador Festiwalu - Józef Wilkoń, autor plakatu promującego tegoroczną edycję. Na dwóch pokładach będą czekały na dzieci specjalne atrakcje:

  - czytanie pirackich opowieści w wykonaniu aktora Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni - Krzysztofa Kowalskiego,
  - warsztaty wyobraźni z Mistrzem Józefem Wilkoniem,
  - przyspieszony kurs żeglarski,
  - spotkanie z przedstawicielami Fokarium Stacji Morskiej im. Prof. Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu

  Wiek: 6+

  Miejsce: Statek Pirat / Molo w Sopocie / Morze Bałtyckie

  Jak się zapisać? >>

Piątek
 • 24 lipca 2020 10:00-11:00
  Pan Poeta Show - czyli autorskie spotkanie z Panem Poetą i pacynkami

  Jak mówi sam Pan Poeta, dzieciństwo powinno być woow i takie też są jego warsztaty! Na każde Show zabiera ponad dwieście rekwizytów do kreatywnych zabaw. Okulary, przebrania, baloniki, pacynki, a nawet morze! Jak można zabrać morze nad morze? Otóż to możliwe! Dzięki tym i innym zabiegom dzieci są zaangażowane w bajkę, lepiej pamiętają jej treść i zapominają o smartfonach, tabletach i innych internetach.

  Wiek: 4+

  Miejsce: Sopoteka, Sopot Centrum, poziom +2, Tadeusza Kościuszki 14

  Jak się zapisać? >>

 • 24 lipca 2020 12:30 - 13:30
  Pocztówka znad morza - warsztaty plastyczne z Marianną Sztymą

  Zapraszamy na spotkanie, które do gustu przypadnie zarówno młodszym jak i starszym uczestnikom! Dlaczego? Mianowicie postaramy się wyjaśnić dzieciom czym są pocztówki i czemu służyły przed czasami messengera i mmsów. Zapoznamy ich z tą dawną metodą pozdrowień z wakacji i zachęcimy, aby podtrzymywały tą piękną tradycję. Jak?! Wraz z Marianną Sztymą stworzymy najpiękniejsze pocztówki z wakacji, które później będziecie mogli wysłać do swoich najbliższych!

  Wiek: 6+

  Miejsce: Sopoteka, Sopot Centrum, poziom +2, Tadeusza Kościuszki 14

  Jak się zapisać? >>

 • 24 lipca 2020 16:00 - 17:00
  Jak mi się dziś czuje? - warsztaty plastyczne z Agatą Królak

  Czy znacie już Czujemisie? To misie, które bardzo chcą wyrażać swoje emocje i pokazać jakie nastroje im towarzyszą – nie zawsze jednak potrafią je nazwać. Wy też czasem tak macie? Nie martwcie się – ilustratorka Agata Królak pędzi z pomocą! Wspólnie z nią przygotujecie swoje własne portrety, w których całkowicie będzie mogli wyrazić to jaki humor Wam towarzyszy w różnych sytuacjach! Dodatkowo wszyscy nauczymy się czym jest abstrakcja i nawet spróbujemy jej użyć! Sądzimy, że na koniec wszyscy będziemy czuć się fantastyczne i stworzymy dzieła na miarę sztuki współczesnej!

  Wiek 6+

  Miejsce: Sopoteka, Sopot Centrum, poziom +2, Tadeusza Kościuszki 14

  Jak się zapisać? >>

Sobota
 • 25 lipca 2020 10:00 - 11:00
  Poznajcie Ptaszka Kuku - warsztaty ilustracyjne z Basią Flores, ilustratorką książki “A kuku”

  Kuku to kolorowy, ciekawy świata ptak. Ma skrzydła w kropki, niebieskie buty i czapkę z pomponem. Książka „A Kuku!” wspomaga pamięć dziecka, zdolności myślenia, wnioskowania i przewidywania. Na warsztatach łącząc zabawę w zgadywanie z poznawaniem kolorów odkryjemy kim jest Kuku.

  Co się będzie działo?
  • Z pomocą książki „A Kuku!”, pod okiem prowadzącej zajęcia dzieci zapoznają się z podstawowymi kolorami oraz emocjami
  • Każde dziecko otrzyma kolorowankę z wizerunkiem Ptaka Kuku. Zadaniem będzie pokolorowanie i udekorowanie Ptaka za pomocą kolorowych papierów, kredek, farb.

  Wiek: 4+

  Miejsce: Sopoteka, Sopot Centrum, poziom +2, Tadeusza Kościuszki 14

  Jak się zapisać? >>

 • 25 lipca 2020 12:30-13:30
  Spotkanie autorskie z Tomaszem Małkowskim i Elizą Nowakowską dookoła książki “O Kamilu, który patrzył rękami”

  Czy potraficie wyobrazić sobie świat, w którym patrzy się rękami? Tak – to nie pomyłka. Dokładnie w ten sposób trzeba nauczyć się odkrywać otoczenie jeżeli zmysł wzroku został wyłączony. Jak wygląda życie takich osób? Czy zawsze powinniśmy być dla nich wsparciem i uparcie się o nich troszczyć? Na te i wiele innych pytań odpowie autor książki o niewidomym chłopcu – Tomasz Małkowski oraz towarzysząca mu Eliza Nowakowska, która rozwieje wszystkie wasze wątpliwości, ponieważ sama jest osobą niewidomą.

  Wiek: 7+

  Miejsce: Sopoteka, Sopot Centrum, poziom +2, Tadeusza Kościuszki 14

  Jak się zapisać? >>

 • 25 lipca 2020 16:00-18:00
  Warsztaty wielkoformatowe z Piotrem Sochą, autorem książki "Drzewa"

  Zastanawialiście się kiedyś jak długo rośnie drzewo? Ile potrzeba pracy i czasu, aby wyrosło ogromne już na naszych oczach? My gwarantujemy, że wspólnie z Piotrem Sochą uda Wam się takie stworzyć podczas trwania warsztatu! Nie wierzycie? Koniecznie przyjdźcie i sprawdźcie – bo nie mamy wątpliwości, że odkryjemy nowy, niepowtarzalny gatunek tej monumentalnej rośliny!

  Wiek: 8+

  Miejsce: Sopoteka, Sopot Centrum, poziom +2, Tadeusza Kościuszki 14

  Jak się zapisać? >>

Wystawa
error

Obserwujcie nas i subskrubujcie nasze kanały :)

YouTube
YouTube
Instagram