Program Opole ONLINE

Sobota
 • 8 sierpnia 2020 10:00
  Czytanki na Czasie - Leśne spotkanie z puchaczami

  Czas na Pogodę dla Puchaczy!
  Posłuchajcie jak Marcin Kozioł czyta dla Was fragment jednej ze swoich książek i posłuchajcie fascynujących, leśnych opowieści o tych niezwykłych zwierzętach!

  Wiek: 4+

  Gdzie: facebook.com/MiedzypokoleniowyFestiwal

  Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

 • 8 sierpnia 2020 14:00-15:00
  Spotkanie z Martą Kisiel, autorką serii "Małe Licho"

  Zapraszamy Was po raz kolejny do wirtualnego świata!

  Tym razem spotkamy się z autorką książek o Małym Lichu – Martą Kisiel! Porozmawiamy o tym dlaczego po książki, które głównie kierowane są do najmłodszych chętnie sięgają także dorośli. Dla niewtajemniczonych odkryjemy tajemnicę kim jest Małe Licho i co ma z tym wszystkim wspólnego romantyzm! Jak przenikają się światy książek dla dorosłych z tymi dla dzieci i dlaczego z Serii o Niebożątku się nie wyrasta!

  Zapraszamy wszystkich – starszych i młodszych. Będzie możliwość zadawania pytań autorce, a także zdobycia jej niesamowitych książek! Nie ogranicza Was nic – możecie pozostać wygodnie w domu i jednocześnie być z nami na tym niezwykłym spotkaniu! Serdecznie zapraszamy!

  Wiek: 8+

  Gdzie: facebook.com/MiedzypokoleniowyFestiwal

 • 8 sierpnia 2020 16:00-17:00
  Ekologiczne rozmowy dla młodszych i nieco starszych - spotkanie online z Patrycją Wojtkowiak-Skórą

  Tym razem proponujemy, aby w domowych pieleszach spędzili z nami czas najmłodsi i rodzice! Zapraszamy na spotkanie online live z Patrycją Wojtkowiak-Skórą.

  O czym porozmawiamy? Troszkę o dobrych manierach i tym jak przekazywać je dzieciom, aby słuchały. Nawiążemy także do najnowszej książki autorki i wymienimy uwagi na temat ekologii.

  Dowiedzieć będzie można się wiele, ponieważ nasi widzowie będą mogli aktywnie angażować się w spotkanie i zadawać naszej autorce pytania! Dla najbardziej aktywnych uczestników oczywiście mamy przewidziane nagrody.

  Wiek: 3+

  Gdzie: facebook.com/MiedzypokoleniowyFestiwal

  Autorzy:
  • 8 sierpnia 2020 18:00
   Jak wykonać ozdobę na wakacyjny gadżet? - wirtualne warsztaty tworzenia naszywek!

   Zastanawialiście się kiedyś jak można zrobić swoją własną naszywkę i do czego ją wykorzystać?

   Dowiecie się tego podczas naszego spotkania DIY. Sprawdźcie jak Natalia Uryniuk – autorka książki Balticarium przygotowuje prawdziwie nadmorską łatę – bałtycką meduzę. Krok po kroku następnie wyjaśni Wam jak wykonać ją samodzielnie. Co później można zrobić z taką naszywką? My wykorzystamy ją do ozdobienia naszego parawanu plażowego, ale obiecujemy, że nada się także na plażową torbę lub wakacyjną koszulkę! Wszystko czego potrzebujecie to skrawki materiału, klej, farbki (najlepiej do materiału), pędzle, nożyczki i dobry nastrój!

   Wiek: 5+

   Gdzie: facebook.com/MiedzypokoleniowyFestiwal

  • 8 sierpnia 2020 19:00
   Czytanki na czasie - bałtycka plaża idealnym miejscem na lekturę - poznajcie przygody Pawia bez ogona

   Pamiętacie nasze #CzytankiNaCzasie? Chcielibyśmy tym razem przedstawić Wam je w nieco nietypowej formie. Wyobraźcie sobie scenerię pięknej polskiej plaży: świecące mocno słońce, szum fal i śpiew mew. Jedyne czego brakuje wtedy do szczęścia – to dobra lektura! Z pomocą w tej kwestii śpieszy Pan Poeta, który wprost zza plażowego parawanu opowie Wam m.in. o Zaślubinach Polski z morzem, a także przeczyta swoją opowieść o Pawiu! Zapytacie: co wspólnego z morzem ma paw? Bądźcie z nami i się przekonajcie!
   Przenieście się z nami na kilka minut nad Bałtyk i sprawdźcie jakie tajemnice przed Wami odkryje!

   Wiek: 4+

   Gdzie: facebook.com/MiedzypokoleniowyFestiwal

   Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

  error

  Obserwujcie nas i subskrubujcie nasze kanały :)

  YouTube
  YouTube
  Instagram