Czwartek
  • 24 września 2020 12:00 - 13:00
    Z magią i dreszczykiem – spotkanie autorskie z Joanną Olech

    Znacie sympatycznego smoka Pompona i zabawne dzieciaki z Dynastii Miziołków?

    Ale przecież to dla dzieci. Was zapraszamy na spotkanie zupełnie inne, od którego włos Wam się zjeży na grzbiecie. Spotkanie, jak sama autorka podkreśla, nie dla bojów.

    Odważycie się?

    Wiek: 9+

    Miejsce: Biblioteka Multimedialna Biblio (F. 32 MBP w Lublinie), ul. Szaserów 13

    Jak się zapisać? >>

  • 24 września 2020 16:00- 17:00
    Klucz do wyobraźni. Plama – warsztat artystyczny z Józefem Wilkoniem

    Chyba każdy z nas choć raz zmartwił się z powodu plamy. Czy to na ubraniu, czy na obrusie. Musimy wam zdradzić, że Józef Wilkoń plamy uwielbia! Pozwala im tańczyć na papierze, łączyć się i mieszać. Dorośli nazwali tę sztukę taszyzmem, ale nie musicie zapamiętywać tego słowa. Wystarczy, że spróbujecie sami. Czy możecie sobie wyobrazić, że z takich przypadkowych plam powstają przepiękne pawie??

    Wiek: 7+

    Miejsce: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie , pl. Teatralny 1, Mediateka Poziom +3

    Jak się zapisać? >>

  • 24 września 2020 18:30- 20:00
    UROCZYSTE OTWARCIE FESTIWALU W LUBLINIE

    Ojce i Dziatki – Piękno relacji w sztuce Józefa Wilkonia – wernisaż wystawy i spotkanie z Józefem Wilkoniem - ambasadorem Festiwalu.

    Wystawa jubileuszowa, prezentująca przekrojowo twórczość wybitnego artysty Józefa Wilkonia, to wydarzenie szczególne. Zorganizowana z okazji Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki prezentuje poruszającą wizję więzi i relacji międzypokoleniowych również na przykładzie świata fauny.

    Mistrz nastroju, czarodziej formy, po raz kolejny zabiera nas w artystyczną podróż. Będzie to niezwykła okazja, by przyjrzeć się ilustracji książkowej wykonanej w różnych technikach od pasteli poprzez rzeźbę w drewnie i metalu. Ilustracji, która zachwyca i inspiruje trzecie pokolenie.

    Wilkoń podkreśla, że traktuje literaturę jako partnera do własnej wypowiedzi artystycznej: “Moja ilustracja nie powinna być dosłowna. Dopowiadam rzeczy zaledwie w literaturze zaznaczone. Jest to rodzaj akompaniamentu. Dwie ścieżki biegną obok siebie równolegle”
    A jednak zdarzały się sytuacje, kiedy malarskie szkice artysty tak bardzo zachwycały literatów, że pisali utwory specjalnie do nich, wychodząc obrazowi naprzeciw. Tak powstały m.in. słynne “Pawie wiersze” Tadeusza Kubiaka – z lirycznymi, delikatnymi przedstawieniami ptaków.

    Ilustracje z tej i innych wyjątkowych książek będzie można oglądać do 18. października. b.r. Wśród prac zostaną zaprezentowane dzieła nieznane polskiej publiczności.

    Uroczystość rozpocznie się projekcją filmu krótkometrażowego w reż. Anny Jowity Ciołkiewicz „Za drzwiami wyobraźni. Józef Wilkoń” w Duża Kieszeń Sceny. Po projekcji filmu goście Festiwalu udadzą się do Galerii Wystaw Czasowych.
    Obie lokalizacje znajdują się na poziomie +1

    Wiek: 6+

    Miejsce: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, pl. Teatralny 1, Galeria Wystaw Czasowych

    Jak się zapisać? >>

Piątek
  • 25 września 2020 10:00 - 11:00
    Nie tylko kotki i pieski, czyli o fenomenie koni jako bohaterów książek dla młodych czytelników – spotkanie z Agnieszką Tyszką

    Wyruszymy na jesienną wycieczkę do stajni w Szumińskich Łąkach. Naszą przewodniczką będzie Klara i jej kucyk August. Tak, tak – on też potrafi opowiadać!

    Razem odkryjemy trochę tajemnic, poszukamy skarbów, jakie kryje każda ukochana okolica.

    I najważniejsze – sprawdzimy, CO MÓWIĄ NAM ZWIERZĘTA!

    Podczas warsztatów będziemy ćwiczyć znajomość różnych języków – od końskiego do
    psiego, nie zapominając o mysim, ptasim i świnkomorskim!

    Wiek: 8+

    Miejsce: Biblioteka Multimedialna Biblio (F. 32 MBP w Lublinie), ul. Szaserów 13

    Jak się zapisać? >>

  • 25 września 2020 12:00 - 13:00
    Zaklęty las, klątwy i skrzaty, czyli podróż w nieznane światy fantasy – spotkanie z Grzegorzem Gajkiem

    Tym razem prezentujemy prawdziwą gratkę dla największych fanów magicznych krain. Czy są z nami miłośnicy fantasy? Jeżeli tak to koniecznie przybywajcie, bo na spotkaniu z Grzegorzem Gajkiem nie zabraknie skrzatów, wojowników oraz leszych! Aby przekonać się co i kto jeszcze nas odwiedzi koniecznie zapisujcie się na wydarzenie - będziemy rozmawiać o tym jak kreuje się światy i czy łatwiej prowadzić historię w świecie realnym, czy w tym całkiem zmyślonym?

    Wiek: 12+

    Miejsce: Biblioteka Multimedialna Biblio (F. 32 MBP w Lublinie), ul. Szaserów 13

    Jak się zapisać? >>

Sobota
  • 26 września 2020 10:00 - 11:00
    Na Fali, z falą i pod wiatr, z czytaniem za pan brat! – warsztaty literackie z Małgorzatą Swędrowską

    Podczas warsztatów literackich będziemy bawić się z książkami o lecie, wakacjach i niespodziankach. Odkryjemy, jakie tajemnice kryją książki. Będziemy czytać i podskakiwać, zrobimy własne książki z jednej kartki bez użycia nożyczek i kleju oraz rozkręcimy wyobraźnię z wszechkartonem.

    Wiek: 3+

    Miejsce: Miejsce: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, pl. Teatralny 1, Mediateka Poziom +3

    Jak się zapisać? >>

  • 26 września 2020 11:00 - 12:00
    Mieszkańcy puszczy, opiekunowie pszczół oraz inni bohaterowie, czyli jak powstaje współczesny komiks? – spotkanie i warsztaty z Tomaszem Samojlikiem

    Czy wiecie jak powstaje komiks? Zanim przystąpi się do wymyślania historii i całej fabuły trzeba stworzyć postacie! Narysować je, nadać im imiona, cechy charakteru i wybrać ich zawód. Może to być całkowicie oryginalne zajęcie - tak jak na przykład bartnik. Kim jest bartnik? - zapytacie, a my zaprosimy Was na spotkanie z Tomaszem Samojlikiem, który nie tylko odpowie na to pytanie, ale także wyjaśni jak z bartników robi się prawdziwych bohaterów! W dodatku wspólnie z nim będziecie mieli możliwość zaprojektowania własnego bohatera komiksu - a kto wie, może będzie to początek abyście sami kiedyś stworzyli własną opowieść obrazkową.

    Wiek: 9+

    Miejsce: Dom Słów , ul. Królewska 17

    Jak się zapisać? >>

  • 26 września 2020 12:00 - 13:00
    Typotorby - tworzymy własnoręczne torby, a na nich typograficzne pszczoły, rośliny i drzewa

    Warsztat tworzenia typograficznych kompozycji na bawełnianych torbach. Podczas warsztatów może powstać torba z typograficznymi owadami, roślinami i drzewami.

    Prowadzenie: Alina Januszczyk

    Wiek: 7+

    Zapisy: alina.januszczyk@tnn.lublin.pl

    Miejsce: Dom Słów , ul. Królewska 17

  • 26 września 2020 11:30 - 13:00
    Premiera książki “Klimatyczni” Wydawnictwa Tekturka – spotkanie z autorką Olgą Ślepowrońską oraz warsztaty plastyczne z ilustratorką Weroniką Żurowską

    Spotkanie: Czy niemożliwe nie istnieje i czy podczas pisania duże emocje są wskazane - rozmowa z autorką książki Klimatyczni Olgą Ślepowrońską

    Kim jest innowator społeczny i dlaczego jego praca jest tak ważna? Czy książka “Klimatyczni” rzeczywiście jest klimatyczna i dlaczego? Na te i inne pytania odpowie specjalnie dla Was autorka książki - Olga Ślepowrońska. Podyskutujemy także nieco o ekologii, dalekich podróżach i sile literatury, aby na sam koniec powiedzieć nieco o towarzyszących nam emocjach podczas, ważnych dla nas wydarzeń.

    Warsztaty: Cykl życia drzewa - warsztaty plastyczne z Weroniką Żurowską

    Sądzicie, że drzewo może być inspiracją dla artysty? Intrygujące prawda? Bo jakie tajemnice może skrywać taka monumentalna roślina?
    Czy wiecie, że Baobab jest takim drzewem które zupełnie inaczej wygląda i zachowuje się w dzień niż w nocy?
    A być może słyszeliście o ciekawostce, że jest zapylane przez nietoperze? O tych i innych tajemnicach będziecie mieli okazję usłyszeć na warsztatach związanych z drzewami i ich “zwyczajami”, które specjalnie dla Was poprowadzi Weronika Żurkowska - ilustratorka najnowszej książki wydawnictwa Tekturka - “Klimatyczni”.

    Wiek: 7+

    Miejsce: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie , pl. Teatralny 1, Małe CSK

    Jak się zapisać? >>

  • 26 września 2020 15:00 - 18:00
    Ostry Dyżur Literacki

    W scenografii gabinetu lekarskiego merytoryczni specjaliści literatury dla dzieci w kitlach lekarskich rekomendują wartościowe książki indywidualnie dobrane do wieku i preferencji oraz dotychczasowych doświadczeń czytelniczych ze szczególnym uwzględnieniem wartościowych nowości.

    Akcja towarzysząca Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej, zorganizowana w ramach projektu "Ostry Dużur Literacki w księgarniach niezależnych"

    Organizator: Fundacja Czas Dzieci

    Rezerwacja nie jest wymagana.

    Wiek: b/o /

    Miejsce: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, pl. Teatralny 1, Księgarnia

Niedziela
  • 27 września 2020 10:30-12:00
    Wokół baśni i legend – warsztat plastyczny z Marianną Jagodą

    Czym różnią się baśnie węgierskie od hinduskich? Ile z nich znajdziemy w legendach polskich? I co z tym wspólnego mają rekiny i jelenie? Zaintrygowani? W takim razie nie możecie przegapić naszego spotkania z ilustratorką Marianną Jagodą, która wprowadzi Was w świat niesamowitych historii. Stworzycie także jedyne w swoim rodzaju prace związane z legendarnymi zwierzętami. Serdecznie zapraszamy!

    Wiek: 8+

    Miejsce: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, plac Teatralny 1, Mediateka Poziom +3

  • 27 września 2020 10:30 - 12:00
    Stumilowy las - podwórko literackie

    Zapraszamy dzieci w wieku 5+ na spotkanie z Kubusiem Puchatkiem i innymi mieszkańcami Stumilowego Lasu. To okazja, by poprzez zabawę poznać bohaterów A. Milne i przeżyć z nimi ciekawe przygody. Dzięki grze podwórkowej i warsztatom dowiecie się, dlaczego misie tak bardzo lubią miodek, kto go tworzy i po co? Będziecie mogli pocieszyć zmartwionego Kłapoucha pomagając mi zbudować szałas z patyków, a Tygryskowi pokażecie, jak rozbrykać się na całego! Zapewniamy dobrą zabawę i pełne brzuszki!

    Wiek: 5+

    Miejsce: Dom Słów , ul. Królewska 17

    Zapisy: alina.januszczyk@tnn.lublin.pl

  • 27 września 2020 12:00 - 13:30
    Urodziny króla – niezwykłe warsztaty z Katarzyną Walentynowicz

    "Moi mili, moi drodzy, czworonodzy i dwunodzy!
    Zapraszamy w odwiedziny, dziś nasz król ma urodziny!"
    (cyt. "Urodziny Króla", tekst: Przemek Wechterowicz, ilustracje: Kasia Walentynowicz, wyd. Ezop)

    Podczas urodzin, jak wiecie, zdarzyć może się absolutnie wszystko. Każdy z nas urządza czasem urodziny. Ale czy wśród waszych gości bywa hipopotam? A może surykatki? Na warsztatach ilustracyjnych stworzymy maski zwierząt – gości, którzy przybędą na imprezę urodzinową do króla zwierząt – lwa.

    Nie czekajcie! Przybywajcie!

    Wiek 4+

    Miejsce: Dom Słów , ul. Królewska 17

    Jak się zapisać? >>

  • 27 września 2020 12:00 - 15:00
    Ostry Dyżur Literacki

    W scenografii gabinetu lekarskiego merytoryczni specjaliści literatury dla dzieci w kitlach lekarskich rekomendują wartościowe książki indywidualnie dobrane do wieku i preferencji oraz dotychczasowych doświadczeń czytelniczych ze szczególnym uwzględnieniem wartościowych nowości.

    Akcja towarzysząca Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej, zorganizowana w ramach projektu "Ostry Dużur Literacki w księgarniach niezależnych"

    Organizator: Fundacja Czas Dzieci

    Rezerwacja nie jest wymagana.

    Wiek: b/o /

    Miejsce: Księgarnia Między Słowami, ul. Rybna 4, Lublin

  • 27 września 2020 17:00 - 18:00
    Symfonia Zwierząt – muzyczny finał Festiwalu z udziałem gościa specjalnego – Michała Rusinka, tłumacza książki Dana Browna pod tym samym tytułem

    Cśśśś! Nadstawcie uszu, słyszycie?
    To zbliża się niezwykłe spotkanie z Michałem Rusinkiem, mistrzem słowa, który sztukę tłumaczenia opanował do perfekcji. Nasz gość przybliży kolejną znakomitą książkę młodym czytelnikom, zapraszając ich tym razem do świata muzyki, bo oto Dan Brown, autor międzynarodowych bestsellerów, debiutuje jako twórca literatury dla dzieci i jako kompozytor!

    Zobaczcie: Maestro Mysz unosi do góry batutę, aby przedstawić nam swoich muzykalnych przyjaciół. Przygotujcie się na niespodzianki! Poszukamy przyczajonej pszczółki i rozsypanych literek. Postaramy się nie przegapić zaszyfrowanej wiadomości od autora! Na koniec Maestro zaprosi nas na wielki finałowy koncert:
    kurtyna w górę!

    Muzyczne portrety zwierzaków skomponowane przez Dana Browna zagrają młodzi smyczkowcy ze Szkoły Muzycznej I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie.

    Wiek: 4+

    Miejsce: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie , pl. Teatralny 1, Klub muzyczny

    Jak się zapisać? >>

Wystawy
error

Obserwujcie nas i subskrubujcie nasze kanały :)

YouTube
YouTube
Instagram