Konkurs „Świat Przyjazny Dziecku” rozstrzygnięty

Kapituła Komitetu Ochrony Praw Dziecka już po raz 18 rozstrzygnęła konkurs „Świat Przyjazny Dziecku”. Program został objęty honorowym patronatem Pani Prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej i Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. A wśród laureatów- najlepsze tytuły dla dzieci i młodzieży.

Konkurs „Świat Przyjazny Dziecku” jest ogólnopolskim projektem Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Powstał w 2002 roku w celu propagowania idei artykułów i miejsc, które w znaczący i pozytywny sposób wpływają na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny oraz na wrażliwość estetyczną dziecka. KOPD chce w ten sposób promować najbezpieczniejsze i spełniające najwyższe standardy produkty: książki, zabawki, multimedia, akcesoria szkolne, miejsca, inicjatywy oraz portale dedykowane dzieciom.

„Konkurs ma już osiemnaście lat, oceniamy produkty w dziesięciu kategoriach- ale zazwyczaj najciekawiej prezentują się zgłoszenia do kategorii  książki, zabawki i gry. Lista nagród i wyróżnień w kategorii Książki jest imponująca- fantastyczne tytuły dla każdego. Książki mówiące o uczuciach, o naszym ciele, o historii, o ekologii, o naszych braciach mniejszych- nagrodzone tytuły pięknie mówią o tych ważnych dla Małego- i nie tylko dla Małego, Człowieka, sprawach. Skorzystają także rodzice i opiekunowie – dowiadując się więcej o sposobach radzenia sobie z emocjami, mówi Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz, członek zarządu Komitetu Ochrony Praw Dziecka, koordynująca konkurs od 2002 roku.

Pełną listę nagrodzonych wraz z wyróżnieniami rodzice mogą znaleźć na stronie http://kopd.pl/programy/swiat-przyjazny-dziecku/.

W skład Kapituły KOPD wchodzą psychologowie, pedagodzy i specjaliści ds. wzornictwa i nowoczesnego designu: wykładowca Akademii Sztuk Pięknych prof. Mieczysław Wasilewski, psycholog dr Magdalena Dulęba-Basior, psycholog dr Aleksandra Piotrowska, Superniania i psycholog Dorota Zawadzka, psycholog i Przewodnicząca Zarządu Krajowego KOPD Mirosława Kątna oraz Manager ds. PR i Promocji KOPD Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz. W obradach uczestniczyli również dziennikarze, blogerzy, influencerzy i celebryci m.in. dziennikarka Małgorzata Janina Berwid, aktor i reżyser Artur Barciś, Dyrektor Marketingu Barlinek S. A. Dorota Karbowska-Zawadzka, reżyser i scenarzysta Magdalena Łazarkiewicz, blogerka Justyna Marszałkowska-Jakubik, Dyrektor Redakcji magazynu “ŚwiatZabawek”Dorota Mazurek, dziennikarka i blogerka Anna Oka, dziennikarka Katarzyna Stoparczyk oraz wydawca i redaktor naczelna magazynu „Rynek Zabawek” Anna Wakulak. Honorowym członkiem Kapituły został prof. Adam Frączek, były rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział ponad 70 firm – od tych bardziej znanych i powszechnie cieszących się dziecięcą sympatią, po te niewielkie, ale pełne pasji. Łączy je chęć kształcenia i sprawiania radości najmłodszym. Kapituła KOPD oceniała ich produkty i usługi za rok 2019.Oto lista tegorocznych laureatów konkursu:

NAGRODA KAPITUŁY:

Kultura i multimedia: Teatr Muzyczny ROMA

Książki: Wydawnictwo Adamada, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Zielona Sowa, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Tadam, Grupa „Tu się czyta” (Buka, Format, Tako, Albus, Druganoga)

Zabawki: CzuCzu, SMIKI, TM Toys, Wader

Gry: GRANNA, ALEXANDER

Miejsca przyjazne dzieciom: Centrum EduFun

NAGRODA GŁÓWNA:

Kultura i multimedia: FishkaKrakow Tours, Teatr Zagłębia w Sosnowcu

Książki:

DLA DZIECI W WIEKU 0-7: Wydawnictwo Adamada, WYDAWNICTWO BABARYBA, CzuCzu, Wydawnictwo Zakamarki, WYDAWNICTWO DEBIT, Wydawnictwo Poradnia K, Wydawnictwo Zielona Sowa, WydawnictwoAlbus,Wydawnictwo Znak Emotikon, Wydawnictwo „Nasza Księgarnia” Sp. Z o.o.

DLA DZIECI W WIEKU 8-17: Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Poradnia K, Wydawnictwo Zielona Sowa, Kapitan Nauka, Wydawnictwo Format,Tadam,WYDAWNICTWO DEBIT, Wydawnictwo „Nasza Księgarnia” Sp. Z o.o.

Zabawki:

DLA DZIECI W WIEKU 0-3: MELI, DUMEL, TREFL

DLA DZIECI W WIEKU 4-7: ALEXANDER, PLAYMOBIL, , TM Toys, Czuczu, Wader

Gry:

DLA DZIECI W WIEKU 0-7: Wydawnictwo FoxGames, Rebel, Wydawnictwo Zielona Sowa, Piatnik (Kluwi.s.c.), JAWA

DLA DZIECI W WIEKU 8-17: Wydawnictwo Hipokampus, Wydawnictwo FoxGames, WydawnictwoMuduko / Fabryka Kart Trefl-Kraków, GRANNA, TM Toys

Edukacja: Seria produktów mTalent, SZKOŁA WYOBRAŹNI, Festiwal Wody MPWiK Wrocław

Miejsca przyjazne dzieciom: Bajka Pana Kleksa w Katowicach, Hydropolis

Dom: EciPeci, Rabbit&Friends, MEBLE Wróbel, LAS I NIEBO

Internet: SuperKid.pl

Back to school: Herlitz

Serdecznie gratulujemy laureatom i dziękujemy za udział w 18. edycji Konkursu „Świat Przyjazny Dziecku”.

O Komitecie Ochrony Praw Dziecka

Komitet Ochrony Praw Dziecka jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego, która bezpłatnie zajmuje się ochroną praw i interesów dzieci oraz ich rodzin. Od 1981 roku misją Komitetu jest przeciwdziałanie i zapobieganie wszelkim przejawom krzywdzenia dzieci oraz pomoc rodzinom
w sytuacjach kryzysowych. Swoją misję KOPD realizuje poprzez Centrum Interwencyjne
w Warszawie oraz 20 oddziałów terenowych w całej Polsce. Komitet Ochrony Praw Dziecka jako organizacja pozarządowa świadczy pomoc psychologiczną, pedagogiczną, diagnostyczną, psychoterapeutyczną, mediacyjnąi prawną, szukając najwłaściwszej formy pomocy dla dziecka i jego rodziny.

Misją KOPD jest pomoc tym, którzy sami nie mogą się ochronić – dzieciom. Aby robić to skutecznie organizujemy zbiórki publiczne i akcje CSR, kampanie społeczne, czy eventy. Wszystko po to, by prowadzić konkretne szeroko zakrojone działania – od porad prawnych, przez diagnozy, terapię długo i krótkoterminową, mediacje, czy grupy wsparcia. Organizujemy również szkolenia i warsztaty dla osób zajmujących się zawodowo pomocą dziecku. Projektem strategicznym KOPD jest konkurs Świat Przyjazny Dziecku.

Więcej informacji na temat działalności KOPD można znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.kopd.pl

error

Obserwujcie nas i subskrubujcie nasze kanały :)

YouTube
YouTube
Instagram