Pracownia Arete mieści się na trzecim piętrze kamienicy przy ul. Podzamcze 26/4. Z okien widać Wawel i zakole Wisły. Jest jednym z elementów działań statutowych Fundacji Arete, Centrum Edukacji Twórczej. Jej działania i projekty edukacyjne skierowane są głównie do dzieci. Niestereotypowa edukacja łącząca w sobie naukę sztuki, zajęcia i warsztaty plastyczne z innymi dziedzinami: literaturą, teatrem, rekreacją sportową, a nawet kryminalistyką, ma za zadanie wzmacniać naturalną ciekawość dzieci i towarzyszyć im w poznawaniu świata i rozwijaniu talentów.

Pracownia pragnie pokazać świat takim, jakim widzą go artyści, pisarze i naukowcy. Idąc śladami wielkich mistrzów, chce uczyć takiego spojrzenia na świat, które codzienny widok z okna zmienia w pasjonującą przygodę. Narzędziami tej edukacji są ceramika, rysunek i malarstwo, różne techniki plastyczne jak decoupage, collage, mozaika, a także szycie, konstrukcje i majsterkowanie, elementy teatru, doświadczenia i eksperymenty. Scenariusze wielu zajęć, w tym półkolonii i obozów, organizowanych przez Arete, oparte są na książkach, których wspólne czytanie z dziećmi jest od 10 lat jedną z ważniejszych misji Fundacji.

Pracownia Arete to także społeczność fantastycznych ludzi z nią związanych: dzieci, ich Rodziców, instruktorów i animatorów, i wychowanków

Informacje o Miejscu
error

Obserwujcie nas i subskrubujcie nasze kanały :)

YouTube
YouTube
Instagram