Rezerwacje przyjmujemy od 1  lipca br. pod adresem rezerwacja@festiwalliteraturydzieciecej.pl

!!UWAGA!! W tytule wiadomości prosimy o podanie nazwy miasta, a w treści nazwy wydarzenia, na które chcą się Państwo zapisać.

Aby dokonać rezerwacji indywidualnej niezbędne jest podanie następujących danych:

  • miasto, data oraz nazwa wydarzenia, na które chcą Państwo się zarejestrować,
  • imię, nazwisko oraz wiek dziecka/dzieci,
  • imię, nazwisko oraz numer telefonu opiekuna. (ze względu na międzypokoleniowy charakter wydarzenia przygotowaliśmy niespodzianki, napiszcie nam czy z dzieckiem przybędzie rodzic/ rodzice czy dziadkowie a może przyjdziecie całą rodziną.)

Zapoznaj się z REGULAMINEM uczestnictwa w MFLD 2020.

UWAGA! Informujemy, że podczas wydarzeń Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej będą wykonywane, a następnie upubliczniane i przetwarzane zdjęcia lub filmy, na których może zostać uchwycony wizerunek osób obecnych.
Biorąc udział w spotkaniu czy wydarzeniu organizowanym lub wspieranym przez Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej, uczestnicy oraz obserwatorzy wyrażają zgodę na upublicznianie i przetwarzanie wizerunków ich i ich dzieci na zdjęciach lub filmach wykonanych podczas wydarzeń w celach promocyjnych Festiwalu. (Dowiedz się więcej >>)

Zawsze dbamy o bezpieczeństwo twoich danych. Mamy dla ciebie kilka informacji z którymi chcemy żebyś zapoznał się przed zapisaniem się na wydarzenie (Dowiedz się więcej >>)

Zobacz co działo się rok temu! -> Festiwal 2019

Festiwal wystartujemy w czasie rejsu statkiem o wdzięcznej nazwie “Pirat”. Na pokład razem z ojcami i dziatkami wejdzie ambasador Festiwalu - Józef Wilkoń, autor plakatu promującego tegoroczną edycję. Na dwóch pokładach będą czekały na dzieci specjalne atrakcje:

- czytanie pirackich opowieści w wykonaniu aktora Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni - Krzysztofa Kowalskiego,
- warsztaty wyobraźni z Mistrzem Józefem Wilkoniem,
- przyspieszony kurs żeglarski,
- spotkanie z przedstawicielami Fokarium Stacji Morskiej im. Prof. Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu

Wiek: 6+

Miejsce: Statek Pirat / Molo w Sopocie / Morze Bałtyckie

Jak się zapisać? >>

Jak mówi sam Pan Poeta, dzieciństwo powinno być woow i takie też są jego warsztaty! Na każde Show zabiera ponad dwieście rekwizytów do kreatywnych zabaw. Okulary, przebrania, baloniki, pacynki, a nawet morze! Jak można zabrać morze nad morze? Otóż to możliwe! Dzięki tym i innym zabiegom dzieci są zaangażowane w bajkę, lepiej pamiętają jej treść i zapominają o smartfonach, tabletach i innych internetach.

Wiek: 4+

Miejsce: Sopoteka, Sopot Centrum, poziom +2, Tadeusza Kościuszki 14

Jak się zapisać? >>

Zapraszamy na spotkanie, które do gustu przypadnie zarówno młodszym jak i starszym uczestnikom! Dlaczego? Mianowicie postaramy się wyjaśnić dzieciom czym są pocztówki i czemu służyły przed czasami messengera i mmsów. Zapoznamy ich z tą dawną metodą pozdrowień z wakacji i zachęcimy, aby podtrzymywały tą piękną tradycję. Jak?! Wraz z Marianną Sztymą stworzymy najpiękniejsze pocztówki z wakacji, które później będziecie mogli wysłać do swoich najbliższych!

Wiek: 6+

Miejsce: Sopoteka, Sopot Centrum, poziom +2, Tadeusza Kościuszki 14

Jak się zapisać? >>

Czy znacie już Czujemisie? To misie, które bardzo chcą wyrażać swoje emocje i pokazać jakie nastroje im towarzyszą – nie zawsze jednak potrafią je nazwać. Wy też czasem tak macie? Nie martwcie się – ilustratorka Agata Królak pędzi z pomocą! Wspólnie z nią przygotujecie swoje własne portrety, w których całkowicie będzie mogli wyrazić to jaki humor Wam towarzyszy w różnych sytuacjach! Dodatkowo wszyscy nauczymy się czym jest abstrakcja i nawet spróbujemy jej użyć! Sądzimy, że na koniec wszyscy będziemy czuć się fantastyczne i stworzymy dzieła na miarę sztuki współczesnej!

Wiek 6+

Miejsce: Sopoteka, Sopot Centrum, poziom +2, Tadeusza Kościuszki 14

Jak się zapisać? >>

Kuku to kolorowy, ciekawy świata ptak. Ma skrzydła w kropki, niebieskie buty i czapkę z pomponem. Książka „A Kuku!” wspomaga pamięć dziecka, zdolności myślenia, wnioskowania i przewidywania. Na warsztatach łącząc zabawę w zgadywanie z poznawaniem kolorów odkryjemy kim jest Kuku.

Co się będzie działo?
• Z pomocą książki „A Kuku!”, pod okiem prowadzącej zajęcia dzieci zapoznają się z podstawowymi kolorami oraz emocjami
• Każde dziecko otrzyma kolorowankę z wizerunkiem Ptaka Kuku. Zadaniem będzie pokolorowanie i udekorowanie Ptaka za pomocą kolorowych papierów, kredek, farb.

Wiek: 4+

Miejsce: Sopoteka, Sopot Centrum, poziom +2, Tadeusza Kościuszki 14

Jak się zapisać? >>

Czy potraficie wyobrazić sobie świat, w którym patrzy się rękami? Tak – to nie pomyłka. Dokładnie w ten sposób trzeba nauczyć się odkrywać otoczenie jeżeli zmysł wzroku został wyłączony. Jak wygląda życie takich osób? Czy zawsze powinniśmy być dla nich wsparciem i uparcie się o nich troszczyć? Na te i wiele innych pytań odpowie autor książki o niewidomym chłopcu – Tomasz Małkowski oraz towarzysząca mu Eliza Nowakowska, która rozwieje wszystkie wasze wątpliwości, ponieważ sama jest osobą niewidomą.

Wiek: 7+

Miejsce: Sopoteka, Sopot Centrum, poziom +2, Tadeusza Kościuszki 14

Jak się zapisać? >>

Zastanawialiście się kiedyś jak długo rośnie drzewo? Ile potrzeba pracy i czasu, aby wyrosło ogromne już na naszych oczach? My gwarantujemy, że wspólnie z Piotrem Sochą uda Wam się takie stworzyć podczas trwania warsztatu! Nie wierzycie? Koniecznie przyjdźcie i sprawdźcie – bo nie mamy wątpliwości, że odkryjemy nowy, niepowtarzalny gatunek tej monumentalnej rośliny!

Wiek: 8+

Miejsce: Sopoteka, Sopot Centrum, poziom +2, Tadeusza Kościuszki 14

Jak się zapisać? >>

Ilustrator
Ilustrator
Ilustrator
Autor Ilustrator
Szczegóły Festiwalu
error

Obserwujcie nas i subskrubujcie nasze kanały :)

YouTube
YouTube
Instagram