(21-22.08) Józef Wilkoń w sercu Małopolski

21 i 22 sierpnia Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki poświęca swojemu ambasadorowi.

Już w piątek 21. sierpnia w Wieliczce odbędzie się specjalny pokaz filmu “Za drzwiami wyobraźni. Józef Wilkoń” w reż. Anny Jowity Ciołkiewicz , który powstał w ramach projektu Kultura w sieci, dofinansowany z Narodowego Centrum Kultury. Projekcja filmu zostanie poprzedzona rozmową z Barbarą Gawryluk. 

Zostanie także otwarta wystawa zrealizowana przez Instytut Książki: „Kotki, liski, tygryski… czytam o wszystkim! – ilustracje Józefa Wilkonia z książki: Pierwsze czytanki dla…” która będzie dostępna dla małych i  dorosłych wielbicieli sztuki do 3 września.

W sobotę 22. sierpnia mistrz spotka się z dziećmi na dziedzińcu Zamku Królewskiego na Wawelu (pod charakterystyczną kwadratową basztą, zwaną złodziejską). To tam powstaną piękne pawie, tak charakterystyczne dla twórczości Wilkonia. Warsztaty są organizowane przez Instytut książki, Zamek Królewski na Wawelu oraz Fundację Czas Dzieci.

Po warsztacie odbędzie się oficjalna premiera  filmu “Za drzwiami wyobraźni. Józef Wilkoń” w reż. Anny Jowity Ciołkiewicz. Tak jak dzień wcześniej o merytoryczną dyskusję zadba  Barbara Gawryluk.

Na tym nie koniec.

Fundacja zrealizowała wystawę plenerową i zaprasza wszystkich na artystyczny spacer Plantami Krakowskimi. W okolicach Bunkra Sztuki warto wytężyć uwagę i wypatrywać wilkoniowych pawi. Te przepiękne stworzenia  będą towarzyszyły nam do 5 września.

Projekt Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej w Małopolsce zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.


Kadry z filmu w reż. Anny Ciołkiewicz pt: „Za drzwiami wyobraźni  – Józef Wilokoń” operatorzy/foto: Rafał Zelek/ Michał CAI Jankowski 

Produkcja dla Fundacji Czas Dzieci: FOTon FILM www.fotonfilm.eu 

Film dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

error

Obserwujcie nas i subskrubujcie nasze kanały :)

YouTube
YouTube
Instagram